Gyergyószentmiklós

Sport plusz
Teqball: Jól pattintották
2017. július 14. péntek, 16:49
Székelyudvarhelyi-székelykeresztúri páros nyerte a teqball budapesti Világkupa-tornáját. A férfi duók viadalán Szécsi Barna és Lázár Zsolt minden mérkôzését megnyerte finn, holland, kanadai, szerb, spanyol, francia és magyar ellenfelekkel szemben, a döntôt a házigazdának számító Szepessy Róbert, Imreh Balázs kettôssel vívták, és 2-1 re (12-9, 7-12, 13-11) gyôztek. Korábban a keresztúri Lázár Zsolt bronzérmes lett egyéniben.
Bővebben...

Kosárlabda: LABDÁS CSALÓDÁSOK
2017. július 14. péntek, 16:47
A magyar nôi kosárlabda válogatottnak a csehországi Eu­rópa-bajnokságon nem sikerült bejutni a nyolc közé, noha nagyon közel volt ehhez.
Bővebben...

Székely-Magyar focikupa: ÜGYESEK A GYERGYÓI FIÚK
2017. július 14. péntek, 16:44
Az FK Csíkszereda és a Székelyföldi Labdarúgó Akadémia egyik sportbázisa volt a házigazdája az elmúlt napokban a II. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Tornának.
Bővebben...

Labdarúgás: Selejtezô a feljutásért
2017. június 30. péntek, 15:05
Szombaton, június 17-én zajlott le Maroshévízen a 3. osztályba-ju­tásért kiírt labdarúgó selejtezôk elsô mérkôzése. A feljutás tétje mel­lett Hargita és Kovászna megye bajnokcsapatai mérték össze erejüket, tudásukat. Hargita megye bajnoka, a Maroshévízi PRO Maros a bajnokságban 24 mérkôzést játszott, ezeken 82 gólt szerzett és 23-at ka­pott.
Bővebben...

Magyar-román bronzcsata
2017. június 30. péntek, 15:04
A csehországi Brünn volt a házigazdája a nyolcadik minifutball Európa-bajnokságnak. A 2017. június 17-i döntôben: Csehország - Oroszország 1-1, szétlövés 2-3, összesítés 3-4. A bronzmérkôzésen: MAGYAR-
ORSZÁG - ROMÁNIA 0-0, szétlövés után 3-2.
Bővebben...

Bronz Székelyföldnek
2017. június 30. péntek, 15:03

Fennállása óta a legjobb nemzetközi eredményt jegyezheti Székelyföld labdarúgó válogatottja, amely nemrég részt vett a ConIFA Európa-bajnokságon, ahol szinte folyamatosan meggyôzô játékkal, kiváló küzdôszellemmel végül bronzérmes lett.

Bővebben...

Terápiás lovagoltatás gyermekeknek
2017. június 23. péntek, 15:07
A Jan Post Egyesület és az Een Helpende Hand Ala-pítvány által meghirdetett pályázati keretben támogatást nyert a gyergyószentmiklósi Salvator Alapítvány „Patás Barát” címû programja.
Bővebben...

JÓTÉKONYSÁGI FOCISZOMBAT: Közel négyezer lejt gyûjtöttek a leukémiás kisfiúnak

Jó hangulatban zajlott a jótékonysági fociszombat a gyergyószentmiklósi labdarúgópályán. A rendezvény keretében reggel kilenctôl az esti órákig tartott. A két füves pályán kilenc csapat szállt harcba, és közel négyezer lej gyûlt a négyéves Molnár Róbert Andrásnak, akinél akut leukémiát diagnosztizáltak az orvosok.

Bővebben...

Kölni bronzvigasz
2017. június 18. vasárnap, 09:54
Pünkösd vasárnapján a macedón Vardar Szkopje lett az európai férfi kézilabda Bajnokok Ligájának 2017-es gyôztese.
Bővebben...

Véget ért a kosárlabdaidény: Ezüstérmesek a Vukos fiúk
2017. június 18. vasárnap, 09:51
A VUK Sportklubnál továbbra is egyszerre akár három sportág alapjait is elsajátíthatják a gyermekek. Az elmúlt idényben kiválóan szerepeltek a kis sportolók, több érmet is szereztek. Az U10-es korosztályban múlt héten ért véget a bajnokság, a fiúk a nyolc csapat közül a második helyet érték el. Ôsztôl ismét lesz toborzó a sportklubnál.