Magn jellegu aprhirdetst adja fel itt, MOST!
Mix-FM Rádió - Hallgass!

Új Kelet
Hírdetés
Az olvasható hetilap
Bejelentkezés | Regisztráció

Hargita megyei hetilap

2018. január 18., csütörtök - Piroska
Címlap Esemény Nem ünneprontásként: A 2015-2016-os tanév naptári programja
Nyomtatott FRISS

Számláló

Tagok : 4695
Tartalom : 15082
Tartalom találatai : 13846566
Jelenleg 180 vendég olvas minket
Hargita megye honlapja
Hargita megye honlapja

Gyergyóalfalu
Gyergyóalfalu

Csomafalva
Gyergyócsomafalva

Gyergyóditró
Gyergyóditró

Maroshévíz

Gyergyóremete
Gyergyóremete

Gyergyóújfalu
Gyergyóújfalu

Gyergyószárhegy

Gyergyószentmiklós
Gyergyószentmiklós

Nem ünneprontásként: A 2015-2016-os tanév naptári programja
2015. július 22. szerda, 12:00
A tanulók, diákok jelentôs hányadának még tartogat izgalmakat a szünidô, mások már rég vakációs hangulatban vannak, üdülési, kikapcsolódási terveket szônek, s nem szívesen gondolnak egyelôre a tanulásra, új iskolaévre. De az élet megy tovább, sôt van élet vakáció után is, az oktatásügyi minisztérium már közölte a 2015-2016-os tanév legfontosabb dátumait, naptári adatait:
Szeptember 14-én, hétfôn, a 2015-2016-os tanév kezdete az elemi-, általános- és középiskolákban.
Október 30-án, pénteken délután egyhetes szünidô kezdôdik (csak) az elemi iskolások számára, beleértve az elôkészítô (úgynevezett nulladik) osztályokat is, a szünidô november 8-án, vasárnap befejezôdik, hétfôn kell ismét iskolába menni.
December 18-án, pénteken délután kezdôdik a téli vakáció minden oktatási szinten.
2016. január 3-án, vasárnap véget ér a téli vakáció, 4-én reggel kezdôdik a második évharmad.
Január 29-én, pénteken délután véget ér az elsô szemeszter, a két félév közötti vakáció idôszaka január 30. – február 7.
Február 8-án, hétfôn reggel kezdôdik a második szemeszter.
Április 8-án, pénteken délutántól tavaszi vakáció április 17-ig, másnap, 18-án reggeltôl újból iskola.
A május 1-jei ortodox húsvét vasárnap tiszteletére szünetel az oktatás 2-án és 3-án, hétfôn és kedden. (A kedvezményben részesülhetnek a katolikus és protestáns többségû települések iskolái is március végén.)
Június 18-án kezdôdik a nyári vakáció, a ballagók korábban befejezik. Pontosabban: tizenkettedik osztályt végzôk számára 2016. május 27-ig (péntek) tart a tanév, a nyolcadikot végzôk számára 2016. június 10. (péntek) az utolsó iskolai nap a tanévbôl.
A 2016-2017-es tanév kezdése szeptember 12-én esedékes, de már javaslat van azzal kapcsolatosan, hogy ezentúl mindig a szokásosnál egy héttel hamarabb rajtoljon a tanév, ha ezt elfogadják, jövôben szeptember 5-én lesz a tanévnyitó.
Új Kelet

Nobo

Portik Sándor grafikus-festőművész

Klikk ide, és add tovább a HÍRT szeretteidnek,
barátaidnak, ismerőseidnek bárhol élnek a világon,
de szívügyük Gyergyó, Csík, a Székelyföld!
Mix-FM Rádió Hírek - Hallgasd Online
Székelyföld kincsei | Comorile Ținutului Secuiesc | Treasures of Szeklerland

Mosolyszüret