Magn jellegu aprhirdetst adja fel itt, MOST!
Mix-FM Rádió - Hallgass!

Új Kelet
Hírdetés
Az olvasható hetilap
Bejelentkezés | Regisztráció

Hargita megyei hetilap

2018. január 18., csütörtök - Piroska
Címlap Esemény X. Nemzetiségi Színházi Kollokvium műsorrendje
Nyomtatott FRISS


Számláló

Tagok : 4695
Tartalom : 15082
Tartalom találatai : 13846591
Jelenleg 192 vendég olvas minket
Hargita megye honlapja
Hargita megye honlapja

Gyergyóalfalu
Gyergyóalfalu

Csomafalva
Gyergyócsomafalva

Gyergyóditró
Gyergyóditró

Maroshévíz

Gyergyóremete
Gyergyóremete

Gyergyóújfalu
Gyergyóújfalu

Gyergyószárhegy

Gyergyószentmiklós
Gyergyószentmiklós

X. Nemzetiségi Színházi Kollokvium műsorrendje
2013. október 03. csütörtök, 09:52
Tizedik alkalommal rendezik meg a Nemzetiségi Színházak Kollokviumát. A jubileumi fesztivál számos változást is hoz magával, ezek közül 
a legjelentősebb, hogy ezúttal nem versenyeznek, nem díjazzák a társulatokat, a bemutatott előadásokat. Tíz nap alatt azonban a romániai nemzetiségi színházak sok színvonalas darabját láthatja majd a nagyérdemű. A részletes műsorrendet az alábbiakban közöljük.
Szeptember 27., péntek 19 óra Tamási Áron Színház (Sepsiszentgyörgy) – Katona József: Bánk Bán – rendező: Bocsárdi László, nagyterem, 2 óra 25 perc.
Szeptember 28., szombat 18 óra Állami Zsidó Színház (Bukarest) – Sólem Aléchem műve nyomán színpadra alkalmazta Andrei Munteanu: Vándorcsillagok – rendező: Andrei Munteanu, nagyterem, 2 óra 5 perc; 20.30 Szigligeti Színház (Nagyvárad) – Forgách András: A fiú – rendező: Forgách András, stúdióterem, 1 óra 40 perc.
Szeptember 29., vasárnap 17 óra Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat – Nyílt sebe vagyok a szíven szúrt világnak; Dsida Jenő pódium estély – rendező: Szugyiczky István, stúdióterem, 1 óra 20 perc; 20 óra Csíki Játékszín (Csíkszereda) – Bulgakov: Képmutatók cselszövése (Moliére) – rendező: Porogi Dorka, nagyterem, 2 óra 20 perc.
Szeptember 30., hétfő 18 óra Figura Stúdió Színház (Gyergyószentmiklós) – Nyikolaj Koljada: Murlin Murlo – rendező: Barabás Árpád, stúdióelőadás a nagyszínpadon, 1 óra 40 perc; 22 óra Aradi Kamaraszínház – Raymond Cousse: Gyerekességek – rendező: Tapasztó Ernő, stúdióterem, 1 óra.
Október 1., kedd 17 óra Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat – Yorick Stúdió – Székely Csaba: Bányavirág – rendező: Sebestyén Aba, stúdióterem, 2 óra 20 perc; 20 óra Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat – Yorick Stúdió – Székely Csaba: Bányavakság – rendező: Sebestyén Aba, nagyterem, 1 óra 40 perc.
Október 2., szerda 19 óra Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat – Móricz Zsigmond: Rokonok – rendező: Babarczy László, nagyterem, 2 óra; 20 óra Erdélyi Vándorszínház – Bükkfaszéki Márika – rendező: Csuja László – Gyergyóalfalu, a Petőfi Sándor Művelődési Ház udvara, szabadtéri előadás, a belépés ingyenes, 1 óra 30 perc.
Október 3., csütörtök 13 és 14 óra Váróterem Projekt – Bánk bán? Jelen! – rendező: Visky Andrej – zártkörű előadás a Salamon Ernő Gimnáziumban, 40 perc; 19 óra Temesvári Állami Német Színház – William Shakespeare: Titus Andronicus – rendező: Brian Michaels, nagyterem, 1 óra 45 perc; 20 óra Erdélyi Vándorszínház – Bükkfaszéki Márika – rendező: Csuja László – Gyergyószárhegy, a Lázár-kastély udvara, szabadtéri előadás, a belépés ingyenes, 1 óra 30 perc; 21 óra M Studio (Sepsiszentgyörgy) – Kampf – rendező-koreográfus: Fehér Ferenc, stúdióterem, 1 óra.
Október 4., péntek 19 óra  Szebeni Radu Stanca Színház, német tagozat – Petre Ispirescu azonos című meséje nyomán írta Gavriil Pinte: Örök fiatalság és örök élet – rendező: Gavriil Pinte, nagyterem, 1 óra 30 perc; 20 óra Erdélyi Vándorszínház – Bükkfaszéki Márika – rendező: Csuja László - Gyergyószentmiklós, Tarisznyás Márton Múzeum kertje szabadtéri előadás, a belépés ingyenes, 1 óra 30 perc.
Október 5., szombat 19 óra Tomcsa Sándor Színház (Székelyudvarhely) – Vaszilij Szigarjev: Fekete tej – rendező: Barabás Árpád, stúdióelőadás a nagyszínpadon, 2 óra.
Október 6., vasárnap 19 óra Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Temesvár) – Hajdu Szabolcs: Békeidő – rendező: Hajdu Szabolcs, stúdióelőadás a nagyszínpadon, 2 óra 10 perc.
 
Kísérőrendezvények: Szakmai beszélgetések (naponta 10 órától a YourLivingRoomban), könyvbemutató, kiállítás, koncertek: sZempöl (szeptember 27.), Gourmand Light ft. Simon Márton: Polaroidok elejétől a végéig (szeptember 28.), Impróestek [+film címe] (október 2.), Luiza Zan & Jimmy Cserkész (október 4.), FUNKorporation (október 5.), Cári Tibor: A színház zenéje (október 6.)
A jegyek ára egységesen 10 lej, a kísérőrendezvények ingyenesek. Lehet Kollokvium-bérletet is váltani a hét nagytermi előadásra 60 lej ellenében.
 

Nobo

 


 

 

Portik Sándor grafikus-festőművész

Klikk ide, és add tovább a HÍRT szeretteidnek,
barátaidnak, ismerőseidnek bárhol élnek a világon,
de szívügyük Gyergyó, Csík, a Székelyföld!
Mix-FM Rádió Hírek - Hallgasd Online
Székelyföld kincsei | Comorile Ținutului Secuiesc | Treasures of Szeklerland

Mosolyszüret