Magn jellegu aprhirdetst adja fel itt, MOST!
Mix-FM Rádió - Hallgass!

Új Kelet
Hírdetés
Az olvasható hetilap
Bejelentkezés | Regisztráció

Hargita megyei hetilap

2017. november 25., szombat - Katalin
Címlap Felkavarták a tanévet!
Nyomtatott FRISS

Számláló

Tagok : 4694
Tartalom : 15021
Tartalom találatai : 13781003
Jelenleg 187 vendég olvas minket
Hargita megye honlapja
Hargita megye honlapja

Gyergyóalfalu
Gyergyóalfalu

Csomafalva
Gyergyócsomafalva

Gyergyóditró
Gyergyóditró

Maroshévíz

Gyergyóremete
Gyergyóremete

Gyergyóújfalu
Gyergyóújfalu

Gyergyószárhegy

Gyergyószentmiklós
Gyergyószentmiklós

Felkavarták a tanévet!
2017. szeptember 22. péntek, 13:32

Az elôzôkhöz hasonlítva több változtatás is fellelhetô a 2017-2018. évi tanévben, amelynek megnyitóját szeptember 11-én tartották. Országszerte csak­nem 2,3 millió gyermek és ifjú kezd­te meg az iskolát, közülük 165 ezren az elôkészítô (nulladik) osztályokban tanulnak, az óvo­dások száma 400 ezer körüli. A tanév 35 hetes, 167 oktatási mun­kanappal.

Az elôzôkhöz hasonlítva több változtatás is fellelhetô a 2017-2018. évi tanévben, amelynek megnyitóját szeptember 11-én tartották. Országszerte csaknem 2,3 millió gyermek és ifjú kezdte meg az is­ko­lát, közülük 165 ezren az elôkészítô (nul­ladik) osztályokban tanulnak, az óvodások száma 400 ezer körüli. A tanév 35 he­tes, 167 oktatási munkanappal. Az elsô félév szeptember 11-tôl 2018. február 2-ig tart, a második „szemeszter” a vakáció után, február 12-én kezdôdik és június 15-én fejezôdik be, a nyolcadikosok (június 8.) és tizenkettedikesek (május 25.) kivételével. Szünidôk: december 23. és 2018. január 14. között téli vakáció, február 3-tól és február 11-ig félévek közti vakáció, március 31. – április 10. tavaszi vakáció, jú­­nius 16. – szeptember 9. nyári vakáció, ezen kívül az elemistáknak 2017. október 28-tól november 5-ig külön vakáció. A 2017. október 2. – 2018. május 31. közötti idôszakra kell betervezni az Iskola másképp jeligével kiírt foglalkozásokat. Felmé­rôk: a második osztályosoknak 2018. május 7-10., a negyedikeseknek május 15-17., a hatodikosoknak május 23-24., a nyolcadikosoknak június 11-14., utóbbi komoly téttel jár, az elôzôek csak tájékoztató jel­legûek. Az érettségi vizsgákat két szakaszra tagolták: 2018. február 12-tôl 22-ig szóbeli vizsgák, tudásfelmérôk, 2018. június 25-tôl 28-ig a klasszikus és mérvadó írásbeli vizsgák a szokásos tantárgyakból. Az óvások utáni végleges eredmények ki-k­özlése július 9-én esedékes.       

Sz. L. 

Nobo

Hivatásos kéményseprõHivatásos kéményseprő központi fűtés(cső), fás és gázas kémények seprését, szellőzőlyukak takarítását vállalja magánszemélyeknek
és cégeknek egyaránt.
Kéményajtók beszerelését méret szerinti rendelésre is! Tel.: 0747-930.027.
(fizetett hirdetés)

Hirdessen Ön is itt, küldje el a webalku szót most
a 0723-258.529-es hívószámú telefonkészülékre!

Portik Sándor grafikus-festőművész

Klikk ide, és add tovább a HÍRT szeretteidnek,
barátaidnak, ismerőseidnek bárhol élnek a világon,
de szívügyük Gyergyó, Csík, a Székelyföld!
Mix-FM Rádió Hírek - Hallgasd Online
Székelyföld kincsei | Comorile Ținutului Secuiesc | Treasures of Szeklerland

Mosolyszüret